Badania urologiczne

Urolog dr n. med. Michał Hrab

Strona główna 9 Usługi 9 Badania urologiczne
Urolog badanie Poznań

Choroby układu moczowo-płciowego obejmują zarówno popularnie występujące infekcje układu moczowego, jak i poważne schorzenia, takie jak odmiedniczkowe zapalenie nerek lub rak prostaty.

Właściwa diagnoza oparta jest na informacjach pozyskanych od pacjenta oraz wynikach przeprowadzonych badań. Badania urologiczne obejmują zarówno badanie przedmiotowe, jak i specjalistyczne testy laboratoryjne oraz USG układu moczowego.

Badania laboratoryjne, zlecone przez urologa, pozwalają lekarzowi ustalić stężenia substancji w moczu i krwi chorego oraz ich znaczenie, wskazujące na przyczynę choroby. Obecność podwyższonego poziomu niektórych wskaźników pozwala na szybkie rozpoznanie zapalenia układu moczowego lub prostaty.

Najczęściej diagnoza dolegliwości urologicznych powiązana jest też z badaniem ultrasonograficznym (USG). Dostępna technologia umożliwia sprawdzenie wyglądu narządów układu moczowo-płciowego i ich działania, co prowadzi do efektywnego postawienia diagnozy. Badanie ultrasonograficzne mogą Państwo wykonać w moim gabinecie podczas konsultacji.

Zachęcam do rejestracji na wizytę.

Zapraszam na wizytę do gabinetu urologicznego w Poznaniu

Prowadzę gabinet urologiczny w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 94/200. Jestem również zatrudniony w Oddziale Klinicznym Urologii i Onkologii Urologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej.

Mogą Państwo umówić się na konsultację pod numerem telefonu:

Telefon:

601 858 825

Telefon:

517 507 978