Wazektomia Poznań - Antykoncepcja dla mężczyzn

Urolog dr n. med. Michał Hrab

Strona główna 9 Wazektomia
wazektomia

Idealna antykoncepcja to taka, która jest przede wszystkim skuteczna. W większości przypadków stosowana jest prezerwatywa u mężczyzn lub tabletki hormonalne dla kobiet. Nic jednak nie jest tak skutecznego, ale jednocześnie i tak wygodnego w kwestii rozwiązania, jak wazektomia.

Czym ona jest? Jest formą zabiegu, w której to następuje zablokowanie przepływu plemników, uniemożliwiając tym samym zajście w ciążę. Taka forma antykoncepcji uznawana jest za jedną z najlepszych i najbardziej skutecznych, bowiem nie wpływa ona na gospodarkę hormonalną i nie powoduje niewygodnych sytuacji podczas stosunku przy zakładaniu prezerwatywy.

Wazektomia – dlaczego warto?

Korzyści wynikających z zastosowania wazektomii jest bardzo dużo. Podstawą jest oczywiście jej skuteczność. Nie trzeba stawiać na niewygodne w użyciu i zabijające romantyczność prezerwatywy, nie trzeba stosować kuracji hormonalnej, która ma wpływ na cały organizm. Jeden zabieg, który poprawia jakość życia na zawsze. Kolejną z korzyści jest bardzo niskie ryzyko powikłań, jak również i brak wpływu na życie seksualne. Zabieg ten w żaden bowiem sposób nie ingeruje w samego penisa. A czy mężczyzna decydujący się na wazektomię, pod okiem doświadczonego urologa, przestaje produkować spermę? Nie, bowiem zabieg ten tej produkcji nie powstrzymuje. Mówiąc o zaletach, nie sposób także nie zwrócić uwag na szybkość zabiegu, która trwa około 10 – 15 minut i jego prostotę wykonania. Nie potrzeba tutaj znieczulenia, nie jest potrzebny skalpel.

Wykonywana w moim gabinecie w Poznaniu wazektomia, daje możliwość czerpania przyjemności ze zbliżeń seksualnych każdego dnia. Plemniki tak naprawdę stanowią tylko małą część całości nasienia, dlatego też w trakcie zbliżenia sperma wydostaje się na zewnątrz, ale bez nich. Sama ilość płynu, jego konsystencja czy kolor, nie ulegają zmianie. Co więcej, u większości par życie seksualne po wazektomii jest zdecydowanie bardziej przyjemne i satysfakcjonujące. Kobieta nie musi brać tabletek antykoncepcyjnych, które wpływają na jej stany psychiczne, a tak nielubiane przez wszystkich używanie prezerwatywy, może stać się już tylko przeszłością. Czy więc nie na to właśnie warto postawić?

Mity o wazektomii – nie daj się zwieść!

Wciąż pojawia się wiele mitów dotyczących zabiegu wazektomii. Uważa się, iż jest ona niebezpieczna i może wpłynąć na jakość życia seksualnego. W żadnym wypadku tak nie jest. Należy mieć na uwadze również fakt, iż nieprawdą jest także to, że jest ona nieodwracalna. Wystarczy wykonać rewazektomię, czyli udrożnienie zablokowanych nasieniowodów, by przywrócić mężczyźnie płodność. Co więcej, wazektomia w Poznaniu jest jak najbardziej legalna i kłamstwem jest, iż wykonywanie jej jest niezgodne z prawem.

Dr n. med. Michał Hrab – specjalista w dziedzinie urologii

Kluczowe znaczenie dla dobrze przeprowadzonej wazektomii ma specjalista, który ma taki zabieg zrobić. Dr n. med. Michał Hrab zajmuje się wykonywaniem pełnego zakresu badań urologicznych, w tym właśnie wazektomii, ale również leczeniem prostaty, kamicy moczowej, raka prącia, nowotworów nerek, problemów z erekcją czy chorobami układu moczowo – płciowego.

Zapraszam na pierwszą wizytę

Chcąc skorzystać z zabiegu wazektomii w Poznaniu, bez wątpienia Dr n. med. Michał Hrab jest najwyższej sławy specjalistą w zakresie tych właśnie zabiegów. Wybierając się na wizytę właśnie do niego, można być w pełni zaopiekowanym, mając pewność i gwarancję, iż zabieg będzie przeprowadzony tak, jak powinien.

dr n. med. Michał Hrab - urolog Poznań

Zapraszam na wizytę do gabinetu urologicznego w Poznaniu

Prowadzę gabinet urologiczny w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 94/200. Jestem również zatrudniony w Oddziale Klinicznym Urologii i Onkologii Urologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej.

Mogą Państwo umówić się na konsultację pod numerem telefonu:

Telefon:

601 858 825

Telefon:

517 507 978