Kamica nerkowa

Urolog dr n. med. Michał Hrab

Strona główna 9 Usługi 9 Kamica moczowa
Leczenie kamicy nerkowej

Kamica moczowa, charakteryzująca się występowaniem w układzie moczowym i nerkach złogów zwanych potocznie kamieniami, jest chorobą przewlekłą, która wymaga właściwej terapii, profilaktyki i regularnej kontroli stanu zdrowia u specjalisty.

Objawy kamicy są typowe i wiążą się z pojawianiem się nagłego, nieustępującego, silnego bólu jako konsekwencji przesuwania się złogów z nerek do pęcherza, skąd usuwane są one z organizmu przez cewkę moczową.

Oprócz bólu pacjenci skarżą się także na problemy z oddawaniem moczu i pojawienie się w nim krwawego zabarwienia. Kamica nerkowa może także sprzyjać zakażeniom układu moczowego, dlatego powinno się wdrożyć jej leczenie jak najszybciej.

Kamica nerkowa to jedna z chorób uznawanych przez pacjentów za szczególnie uciążliwą. Choć nie można określić bezpośredniej, obiektywnej przyczyny pojawiania się złogów, dobry urolog zaproponuje rozwiązania, które zmniejszą prawdopodobieństwo nawrotu choroby, takie jak odpowiednia dieta i poprawa funkcjonalności nerek, pomoże także pozbyć się już występujących kamieni moczowych z organizmu. Ich analiza laboratoryjna pozwala na ustalenie czynników sprzyjających pojawianiu się kamieni u danego pacjenta i dobranie dalszych, indywidualnych zaleceń.

Zachęcam do rejestracji na wizytę.

Zapraszam na wizytę do gabinetu urologicznego w Poznaniu

Prowadzę gabinet urologiczny w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 94/200. Jestem również zatrudniony w Oddziale Klinicznym Urologii i Onkologii Urologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej.

Mogą Państwo umówić się na konsultację pod numerem telefonu:

Telefon:

601 858 825

Telefon:

517 507 978