USG przewodu moczowego

Urolog dr n. med. Michał Hrab

Strona główna 9 Usługi 9 USG przewodu moczowego
Usg przewodu moczowego Poznań

Ultrasonografię wykorzystuje się powszechnie do diagnostyki chorób układu moczowo-płciowego:

  • nerek,
  • przewodu moczowego (moczowodów),
  • pęcherza,
  • gruczołu krokowego (i jąder).

Badanie obrazowe ujawnia nieprawidłowości w kształcie, objętości i funkcjonowaniu narządów.

Wysoka czułość urządzenia, bezinwazyjność (większość badań przeprowadza się przez ścianę jamy brzusznej), dokładność wyników oraz szybkość i prostota, w połączeniu z doświadczeniem i wiedzą urologa sprawia, że USG razem z badaniem przedmiotowo-podmiotowym i laboratoryjnym jest, ( w większości przypadków) wystarczające do weryfikacji objawów i wdrożenia leczenia farmakologicznego lub zabiegowego przy większości chorób układu moczowo-płciowego.

Badanie ultrasonograficzne przewodu moczowego (układu moczowo- płciowego ) przeprowadzam w moim gabinecie urologicznym, co znacznie skraca czas postawienia diagnozy oraz rozpoczęcie leczenia. Badanie jest całkowicie bezpieczne. USG powinno także się wykonywać regularnie w ramach profilaktyki raka ( przerostu) prostaty, ( co ) pozwala na wczesne wykrycie zmian nowotworowych ( zmian i podjęcie w odpowiednim czasie celowanego leczenia).

Zachęcam do rejestracji na wizytę.

Zapraszam na wizytę do gabinetu urologicznego w Poznaniu

Prowadzę gabinet urologiczny w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 94/200. Jestem również zatrudniony w Oddziale Klinicznym Urologii i Onkologii Urologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej.

Mogą Państwo umówić się na konsultację pod numerem telefonu:

Telefon:

601 858 825

Telefon:

517 507 978